GRUDNIOWA WYCIECZKA

8 grudnia 2017 dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Pogwizdowie Nowym były na wycieczce w Rzeszowie. Bliziutko od naszej świetlicy czekało na nas wiele atrakcji.

Na początek Muzeum Dobranocek, gdzie można było dowiedzieć się wszystkiego o najstarszych polskich bajkach. I jak się okazało, mimo znacznej różnicy pokoleń, wiele dawnych dobranocek, było doskonale znanym naszym wychowankom. Szybko przenieśliśmy się w świat Jacka i Agatki czy Misia Uszatka, dowiedzieliśmy się również jak powstawały pierwsze dobranocki. Następnym punktem naszej wycieczki była podziemna trasa turystyczna, która pokazała nam turystyczny zespół dawnych miejskich piwnic, znajdujący się w Rzeszowie, pod staromiejskim Rynkiem. Długość trasy wynosi 369 metrów, składa się z 40 połączonych ze sobą pomieszczeń, położonych na trzech kondygnacjach, na głębokości od 0,5 do 10 metrów pod powierzchnią Rynku. Składają się na nią piwnice, pochodzące z okresu od XIV do XVIII wieku. Każdy uczestnik wycieczki chciał mieć pamiątkowe zdjęcie przy zbroi rycerza znajdującego się w podziemiach.

Ostatnim punktem naszej wycieczki, na który dzieci najbardziej czekały był pobyt w parku trampolin- Happy Jump. A tu okazało się, że każdy jest akrobatą… wysokie skoki, salta czy obroty w powietrzu nie stanowiły żadnego problemu. Oby jak najwięcej takich wyjazdów. Wycieczka finansowana była ze środków Unii Europejskiej  w ramach projektu pt. "Wsparcie rodziny najlepszą inwestycją" realizowanego przez  Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie Małopolskim w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

'